Війна з Росією не є індульґенцією на насильство та зловживання владою — група “Першого грудня”

1-12_small-300x178“Не даймо сліпій ненависті запанувати над нами” — відомі інтелектуали закликали не сприймати насильство як буденність і не виправдовувати війною свавілля та бездіяльність.

Про це йдеться у зверненні Ініціативної групи “Першого грудня”, оприлюдненому 20 лютого 2017 р.

У зверненні зазначають, що три роки війни з Росією змінили українців: люди щораз легше впадають у злість, стають щораз агресивнішими й вихлюпують одне на одного потоки жагучої ненависті, наростає мовчазне, внутрішньо агресивне звикання до щоденних смертей, смерть перестає вражати: “Він, агресор, мріє, щоб насильство стало законом і нашого життя. Головна його мета – зробити нас такими, як він”.

Водночас, попри здійснені останнім часом реформи, керівництву держави так і не вдалося утвердити в ній справедливого Арбітра: “Судова і правоохоронна системи й далі пробуксовують, а тому в боротьбі з несправедливістю людина й далі залишається наодинці. Це стає особливо загрозливим для країни у стані війни. Коли закон безпомічний, з’являється спокуса відновити справедливість в обхід закону”.

Як приклад учасники Групи називають те, що “в окремих районах країни діють озброєні загони, поширюється практика “відтискання” чужого майна, процвітає торгівля отруйними продуктами та напоями, деякі священики відмовляються відслужити чин похорону ідеологічно “неправильних” загиблих, тиняються табунцями або самотою покинуті напризволяще діти, в деяких містах країни стає щораз небезпечніше виходити ввечері на вулицю”.

На думку моральних авторитетів, ці тривожні тенденції вийшли вже за межі“звичної” людської гріховності – вони непомітно стають загрозою безпеці країни.“Цю загрозу мають осмислити як державні органи, так і громадянське суспільство, оскільки обоє вони можуть стати джерелами цієї загрози (як, до речі, і чинниками оздоровлення). Маємо зупинити деградацію людини та державно-суспільних інституцій”, — наголошують у Групі.

Учасники “Першого грудня” застерігають керівників держави від вибіркового застосування насильства та зловживання владою, адже війна з Росією — не є індульґенцією на розправу та помсту.

“Керівництво країни має прислухатися до остережних голосів наших правозахисників і встановити належний державний і суспільний контроль над діяльністю правоохоронних органів та спецслужб. Політична доцільність не повинна руйнувати право”, — йдеться у зверненні.

“Наша війна праведна, і ми переможемо. Проте в той момент, коли війна закінчиться, ми не маємо побачити на своєму обличчі хижого оскалу того агресора, з яким воювали”, — переконані в групі “Першого грудня”.

Повний текст Звернення є на сайті ІГ “Першого грудня”.

Нагадаємо, що створена у двадцяту річницю референдуму ініціативна група «Першого грудня», до якої ввійшли чільні представники національної інтелігенції: В’ячеслав Брюховецький, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Євген Захаров, Йосип Зісельс, Мирослав Маринович, Володимир Панченко, Мирослав Попович, Всеволод Речицький, Вадим Скуратівський, Юрій Щербак, Ігор Юхновський, Ярослав Яцків, має на меті поширювати моральні цінності та сприяти встановлення в країні нових правил.

Добавить комментарий