Представникам ЗМІ
15 лютого 2016 року
Презентації уроків духовних і моральних цінностей в педагогічному університеті.
У Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка 20 лютого 2016 року підвели підсумки традиційного Конкурсу магістерських робіт розвитку міста та громади (громадська ініціатива «Громада і місто», проект «Живімо за Українською Хартією вільної людини» ), а в період до 3 березня журі визначало кращих. З проектами можна ознайомитись за адресою http://konkurs.tnpu.edu.ua/
15 квітня 2015 року
Запрошуємо Вас взяти участь у висвітленні пленарного засідання науково-практичній конференції «Живімо за Українською Хартією вільної людини!», яка відбудеться 15 квітня 2015 року в Тернопільській Українській гімназії ім.І.Франка за адресою вул..Коперніка 14 .
Початок пленарного засідання о 10-00.
В роботі Конференції візьме участь один з авторів тексту Української Хартії вільної людини, проректор УКУ — Мирослав Маринович та ряд відомих духовних і громадських лідерів Тернопільщини. До участі запрошені директори гімназій і ліцеїв Тернопільської області, шкіл міста Тернополя, вчителі , методисти.
Мета проведення конференції: Пошук та формування цілісного системного бачення основ цінностей відкритого суспільства для формування особистості громадянина України, застосовуючи Українську Хартію вільної людини в сучасній освіті.
Очікувані результати: Методики знайдуть примінення викладачами, вчителями, лекторами на виховних заходах в школах для учнів, для організації диспутів стосовно значення цінностей серед студентів, на відкритих публічних лекціях, семінарах, тренінгах чи трансляції в Інтернет — середовищі для збагачення свого європейського світобачення громадян як на Заході так і на Сході України.
Створений спільний інтелектуальний продукт, в якому поєднана праця вчителів – практиків, молодіжного, академічного та експертного середовища заходу України сподіваємося стане ефективною моделлю вирішення актуальних викликів часу .
Захід проводиться в рамках реалізації проекту-ініціативи «Громада і місто» 2011-2015 рр.
Інформацію підготували організатори Дмитро Вакуленко, Ігор Ковалик
тел. +380984971873, +380986205057,
15 квітня 2015 року 10 год в актовій залі, Української гімназії ім. І.Франка, м. Тернопіль, вул. Коперніка 14
відбудеться першої регіональна науково-практичної конференції «Живімо за Українською Хартією вільної людини!»
Організатори: ГО «Гуртом!», МО «Гармонія-М», Проект ініціатива «Громада і місто», Управління освіти і науки Тернопільської міської ради
Тернопільський комунальний-методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу детальніше
Пропонуємо побачити постмайданівську ініціативу
«Від жителя до українського громадянина»
Запрошуємо представника Вашого ЗМІ взяти участь в підсумкових презентаціях традиційного Конкурсу магістерських робіт розвитку міста та громади (за проектом-ініціативи «Громада і місто» 2011-2015 рр., — http://konkurs.tnpu.edu.ua/, www.gromada-i-misto.org) в м.Тернополі в аудиторіях Тернопільського національного педагогічного університету ім .В.Гнатюка 20 лютого 2015 року .
Офіційне відкриття Конкурсу відбулося в понеділок 16 лютого 2015 року в 11-00 год. в ауд. 178 (головний корпус Тернопільського національного педагогічного університету ім .В.Гнатюка). Перед учасниками виступили : громадський діяч, письменник, заслужений діяч мистецтв України Олег Герман, директор Тернопільської української гімназії ім. І. Франка Анатолій Крижанівський, президент клубу Ротарі м.Тернополя Сергій Ревуцький, виконавчий директор ГО «Гуртом!» Ігор Ковалик, представники кафедри інформатики та методики її викладання доценти Надія Балик і Галина Шмигер.
Мета конкурсу: Магістрантам ТНПУ ім.. В.Гнатюка 2016 року випуску за 17 спеціальностями буде запропоновано створити, відповідно до 10 новел Української Хартії вільної людини, як основних світоглядних цінностей українського суспільства , свій варіант методологічного забезпечення вказаних тем та мульти — медіа супровід для використання в школах, коледжах , ВНЗ, на публічних заходах неформальної та громадянської освіти для спільнот та громад як Заходу, так і Сходу України.
Завдання конкурсу: Майбутнім педагогам, застосовуючи знання надані в університеті та пройшовши тренінги (16-20.02.15р.), через інноваційне бачення Української Хартії вільної людини, розкрити в невеликих медіа-продуктах (5-7 хв.) важливість моральних, духовних цінностей суспільства.
Особливість: За ініціативи Кафедри інформатики і методики її викладання проекту стартує освітній стартап «РОЗРОБКА МЕДІАРЕСУРСІВ ДЛЯ СТВОРЕННЯ ВІДКРИТОГО «CO-LEARNING» ЦЕНТРУ З ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ ІДЕЙ ХАРТІЇ ВІЛЬНОЇ ЛЮДИНИ».
Результат: Створені проекти і методики будуть використані в майбутньому викладачами, вчителями, лекторами на виховних заходах та уроках в школах для учнів, для організації диспутів стосовно значення цінностей серед студентів, на відкритих публічних лекціях, семінарах, тренінгах чи трансляції в Інтернет — середовищі для збагачення свого європейського світобачення громадян як на Заході так і на Сході України.
До речі це вже другий етап постмайданівської ініціативи, а на першому етапі згідно з розробленою нами Концепцією, методисти Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу, на базі змісту Української Хартії вільної людини, розробили відповідно 10 уроків основ цінностей відкритого суспільства в становленні українця у формуванні успішної особистості — для учнів шкіл середніх та старших класів. Ці напрацювання були затверджені, як методичні та використовуються з 2014 року в школах м.Тернополя (Наказ № 604 від 28/11/2014 р. та Методичні матеріали додаються ). Це стало спробою створення цілісного системного бачення основ цінностей відкритого суспільства для формування особистості учнів шкіл з пілотним використанням Методик в Тернополі і послідуючою передачею досвіду в східні території України .
Тому послідуючим продовженням проекту планується презентація продуктів проекту на дебатах, дискурсах, круглих столах для публічного обговорення зі вчителями, викладачами ВУЗів, студентами та громадськими організаціями Сходу України разом з партнерськими ВНЗ і ГО.
Створений спільний інтелектуальний продукт, в якому поєднана праця молодіжного, академічного та експертного середовища сходу та заходу України, стане ефективною моделлю вирішення актуальних викликів часу .
Презентації та захист своїх робіт учасниками Конкурсу розпочнеться в п’ятницю 20 лютого 2015 року о 10-й годині і триватиме впродовж дня в аудиторіях 403 ауд., 406а ауд., 414 ауд., 417 ауд., 427 ауд. фізико-математичного факультету та 205 ауд., 233 ауд. інженерно-педагогічного факультету.
Інформацію підготували
Ковалик Ігор 0984971873, Вакуленко Дмитро 0986205057.