ПРЕС АНОНС-Почаїв

Logo

Прес-реліз

Розвиток людського капіталу – основа становлення

спроможної громади

 

Таким є головний меседж авторів Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної громади, яка була представлена журналістам у Тернопільському прес-клубі. Стратегія розроблена на десять років і пропонує шляхи економічного зростання добробуту населення. Більше того, вони є  виваженими та такими, які справді можна зреалізувати, а не лише задекларувати, розповіли розробники —  представники ГО «Гуртом!».

Економічними пріоритетами Стратегії є переорієнтування місцевої політики у бік охорони та ощадливого використання місцевих природних ресурсів, впровадження кластерної моделі розвитку місцевої економіки (в сфері туризму та рекреації; в сфері трудових ресурсів),  сприяння росту зайнятості населення в формі віддалених робочих місць (це важливо, насамперед, для втримання в громаді творчої молоді).

Найбільш революційною економічною ідеєю Стратегії розвитку Почаївської громади є визнання зовнішньої трудової міграції важливим ресурсом місцевого економічного розвитку. На думку експертів громадської організації «Гуртом!» Сергія Хлєбаса та Ігоря Ковалика, зовнішню трудову міграцію сьогодні слід розглядати як перспективний сектор у сфері зовнішньоекономічних послуг, який охоплює широке коло постачальників контрактних послуг. Їх, кажуть розробники Стратегії, можна укладати між регіонами сусідніх держав, де працюють жителі громади. Розробники Стратегії вважають, що Почаївській міській раді треба активно підтримувати і розвивати цей сектор, використовуючи, в тому числі, можливості, які створює реформа децентралізації.

Одним із найважливіших кроків у визначенні стратегічних цілей та завдань є визначення того, чи місцева спільнота насправді належним чином готова та в змозі їх реалізувати. Інноваційною складовою частиною Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної громади є аналітичний документ «Контекст Стратегії розвитку Почаївської міської об’єднаної територіальної громади на 2017-2027 роки», розроблений у відповідності до нового стандарту ISO 9001 версії 2015 року. «У ньому міститься ґрунтовний аналіз готовності Почаївської об’єднаної громади до впровадження місцевих реформ. Оцінка готовності означає не лише те, чи мають громада або міська рада необхідні ресурси для досягнення стратегічних цілей, тобто достатні активи, можливості та конкурентні переваги. Головним чином це означає, чи мають вони відповідне ставлення, прагнення, клімат і волю для забезпечення успішності цього процесу», — наголосив Сергій Хлєбас.

За оцінкою експертів громадської організації «Гуртом!» Сергія Хлєбаса та Ігоря Ковалика, Почаївська об’єднана громада перебуває на початковій стадії формування готовності до командної роботи, бракує знань і представникам міської ради. Тому необхідно було знайти реалістичні шляхи для послідовного нарощування спроможності громади до місцевого економічного розвитку.

«Можна сказати, що місія першої Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної громади полягає в тому, щоби прискореними темпами розвивати соціальний капітал до такого рівня, на якому громада стає спроможною до ефективного місцевого економічного зростання, буде достатньо стійкою до коливань зовнішнього та внутрішнього контексту. А це з необхідністю означає стимулювання та підтримку діяльності місцевих громадських інституцій – джерело нових ідей, формування нових команд, народження нових лідерів. Тому вже з цього року пропонується запровадити у Почаївській об’єднаній громаді конкурс проектів «Бюджет громадських ініціатив», — наголосили розробники Стратегії.

У виборі стратегічних цілей і визначенні пріоритетів на період 2017-2027рр. розробники Стратегії виходили з того, що насамперед необхідно допомогти міській раді (та громаді в цілому) стати більш стійкими до майбутніх викликів. А саме уникнути помилок та упущень в місцевому економічному розвитку на початковому етапі розвитку Почаївської об’єднаної громади. зменшити ризики непідготовленої, спонтанної реакції на обставини. Водночас необхідно сформувати умови для того, щоб продуктивніше використовувати наявні фінансові, фізичні і людські ресурси, підвищити спроможність громади залучати зовнішні ресурси та допомогу для реалізації завдань місцевого економічного розвитку.

Заступник Почаївського міського голови Андрій Чубик  подякував розробникам за розробку цілком часом десь і мінорної, але  реалістичної Стратегії, нд якою повинна працювати команда громади.

«Стратегія розвитку Почаївської міської об’єднаної територіальної громади на 2017-2027рр.», «Контекст Стратегії розвитку Почаївської міської об’єднаної територіальної громади на 2017-2027 роки» та «Паспорт Почаївської міської об’єднаної територіальної громади» знаходяться у відкритому доступі на сайті Почаївської міської ради http://pochaiv-rada.gov.ua/  та сайті ТОГО «Гуртом!» http://gromada-i-misto.org/

 

Проект «Консолідація зусиль місцевої влади та громадськості Почаєва, Старого Таража, Комарина для розробки та реалізації Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної територіальної громади» реалізовано за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження».

IMG_5590IMG_5576_1

Контактні особи:

Андрій Чубик – заступник Почаївського міського голови, керівник робочої групи по розробці Стратегії розвитку Почаївської МОТГ, тел.(097) 800 86 21.

Ігор Ковалик – виконавчий директор  ТОГО «Гуртом!», заст. керівника робочої групи по розробці Стратегії розвитку Почаївської МОТГ, тел.(098) 497 18 73.

АНОНС
В прес-клубі відбудеться прес-конференція розробників
Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної громади.
Почаївська об`єднана громада є першою об’єднаною громадою Тернопільщини, яка розробила і затвердила Стратегію розвитку на десять років.
У понеділок 23 січня 2017 року о 13 годині, у Тернопільському прес-клубі (вул. Качали, 3) відбудеться прес-конференція авторів Стратегії.
Під час презентації результатів роботи, експерти та представники робочої групи: представлять Стратегію розвитку Почаївської об’єднаної громади, розкажуть про перебіг роботи над документом та як вона буде реалізовуватися.
Створення Стратегії відбулося в рамках проекту “Консолідація зусиль місцевої влади та громадськості Почаєва, Старого Таража, Комарина для розробки та реалізації Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної територіальної громади”. Реалізувала проект Тернопільська громадська організація «Гуртом!» за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження».
Учасники прес-конференції:
Керівник проекту, експерт Ігор КОВАЛИК ( ТОГО «Гуртом !», м.Тернопіль),
Експерт проекту Сергій Хлєбас ( ТОГО «Гуртом !», м.Тернопіль),
Заступник Почаївського міського голови Андрій ЧУБИК, (м.Почаїв)

Контактна особа:
Ковалик Ігор – голова ТОГО «Гуртом!», тел.(098)4971873.

Прес-реліз

ДЕПУТАТИ ПОЧАЇВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЗАТВЕРДИЛИ СТРАТЕГІЮ РОЗВИТКУ ПОЧАЇВСЬКОЇ ОБ’ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

 

DSC03388 копія23 грудня 2016 року на сімнадцятій сесії сьомого скликання Почаївської міської ради було прийнято Стратегію розвитку Почаївської об’єднаної громади на період до 2027 року. Таким чином Почаївська громада першою серед об’єднаних громад Тернопільщини починає по-новому планувати своє майбутнє.
В своєму виступі міський голова Василь БОЙКО зазначив, що з прийняттям Стратегії Почаївська громада на найближчі 10 років отримує перспективне бачення свого розвитку. Це дозволить їй ефективніше використовувати власні ресурси та нові можливості, які пов’язані з реформою децентралізації.
Презентували Стратегію перед депутатами заступник міського голови Андрій ЧУБИК і голова тернопільської громадської організації «Гуртом !», експерт Ігор КОВАЛИК. Розгляду проекту Стратегії на сесії передувало публічне обговорення документу в Почаївській громаді, тому особливих дискусій під час розгляду Стратегії в сесійній залі не виникало. В результаті Стратегія розвитку Почаївської об’єднаної громади прийнята на сімнадцятій сесії сьомого скликання Почаївської міської ради одноголосно. Депутати подякували експертам громадської організації «Гуртом!» та міжнародному фонду «Відродження» за допомогу в розробці Стратегії розвитку Почаївської громади.
Контактні особи:
Чубик Андрій Віталієвич – заступник Почаївського міського голови, керівник робочої групи, тел.(097)8008621.
Ковалик Ігор Михайлович – голова ТОГО «Гуртом!». заст. керівника робочої групи, тел.(098)4971873.

 

Що отримує Почаївська громада розробляючи стратегію свого  розвитку?

09.12.2016 11:23   Опубліковано : Олена Мудра  Джерело: TeNews

Після об’єднання громади отримали можливість залишати в новому бюджеті більше грошей і, оскільки ці гроші точно зі своєї кишені, то природно почали думати про їх ефективне використання.
Василь Бойко, голова Почаївської міської об’єднаної територіальної громади, розуміючи що саме добре продумана Стратегія розвитку дозволить зберегти і примножити ресурси громади, запросив до партнерської співпраці тернопільську громадську організацію «Гуртом!».
Першим кроком стала підготовка проекту «Консолідація зусиль місцевої влади та громадськості Почаїва, Старого Таража, Комарина для розробки та реалізації Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної територіальної громади», поданого в кінці січня цього року  на Конкурс програми «Демократичні практики» міжнародного фонду «Відродження». Приємно, що почаївський проект став одним з переможців конкурсу та отримав донорську підтримку Міжнародного фонду «Відродження». Це дозволило залучити до процесу розробки Стратегії фахівців, яких потребує Почаївська міська об’єднана територіальна громада та стимулювало творчу активність в самій громаді.
Гаслом проекту Стратегії розвитку Почаївської міської об’єднаної територіальної громади на 2017-2027 рік став символічний вираз «Ти відповідальний за чистоту та збереження землі, де народився!». Не перекладай на іншого відповідальність за своє майбутнє, а сам зроби рішучі кроки для того, щоб Почаїв став успішною та багатою громадою.
Акценти розставлені – з повагою відноситися до природних багатств громади — земель, лісів, річок, підняти на новий рівень туристичний потенціал громади. Так склалось, що Почаїв переважно ототожнюють з Почаївською Лаврою. Автори Стратегії звернули увагу на невикористаний рекреаційний потенціал Почаївської громади. У міській раді надіються, що пройде зовсім небагато часу і туристи відкриють для себе чарівні куточки Старого Таража та Комарина, а з Почаєва місцеві гіди почнуть відправляти екскурсійні тури по заповідним та історичним місцям Волині.
Ще один акцент Стратегії – підхід до зовнішньої трудової міграції місцевого населення як до важливого людського ресурсу соціально-економічного розвитку Почаївської об’єднаної громади. «Почаївська Стратегія спирається на ґрунтовну оцінку реальних можливостей громади до нових перетворень – зазначає керівник проекту, виконавчий директор ТОГО «Гуртом!» Ігор Ковалик, – тому особливу увагу цей документ приділяє проблемі трудового заробітчанства. Наскільки мені відомо – це на сьогодні перший стратегічний документ місцевого рівня, який розглядає трудову міграцію не лише як соціальну проблему, але і як важливий людський ресурс громади».
Почаївська громада першою серед об’єднаних громад Тернопільщини підготувала проект Стратегії розвитку громади та провела в кінці листопада громадське обговорення проекту. В подальшому Стратегія стане основою для  економічного і соціального розвитку громади.
Хочете повідомити нам свою новину? Пишіть на електронну адресу tenews.te.ua@gmail.com. Слідкуйте за нашими новинами в Твіттер і долучайтеся до наших груп і сторінок у ВКонтакті і Фейсбук.
Прес-реліз Громадських слухань
СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ПОЧАЇВСЬКОЇ ОБ`ЄДНАНОЇ ГРОМАДИ ПРОХОДИТЬ ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ
27 листопада 2016 року, за ініціативи Почаївської міської ради, в приміщенні будинку культури проведені громадські слухання проекту «Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної громади».
Почаївська громада першою серед об’єднаних громад Тернопільщини винесла проект Стратегії розвитку громади на громадське обговорення.
 «Мета Стратегії розвитку Почаївської міської об’єднаної територіальної громади на 2017-2027рр. полягає у виборі найбільш реалістичних шляхів підвищення конкурентоспроможності економіки громади. Наша Стратегія розглядає економічний розвиток як процес стратегічного партнерства, який допомагає зростанню продуктивності економіки громади через стимулювання підприємницької ініціативи власного населення» — зазначив у своєму слові Василь Бойко, міський голова Почаївської міської об’єднаної територіальної громади.
Прийняття Стратегії розвитку допоможе міській раді та громаді уникнути помилок та упущень в місцевому економічному розвитку на початковому етапі розвитку Почаївської об’єднаної громади; зменшить ризики непідготовленої, спонтанної реакції на обставини; краще пристосуватися до майбутніх подій.
«Пропонована Стратегія спирається на ґрунтовну оцінку реальних можливостей громади та її готовності до нових перетворень – зауважив заступник керівника робочої групи, експерт Ігор Ковалик, – Особливу увагу цей документ приділяє проблемі вимушеного заробітчанства. Наскільки мені відомо – це перша подібна Стратегія, яка ставить собі за мету знайти реальні шляхи вирішення негативних наслідків зовнішньої трудової міграції місцевого населення».
З прийняттям Стратегії розвитку Почаївська об’єднана громада отримає інструмент та дороговказ для своїх перетворень, який дозволить продуктивніше використовувати наявні фінансові, фізичні і людські ресурси; підвищить спроможність громади залучати зовнішні ресурси та допомогу для реалізації завдань місцевого економічного розвитку.
«Стратегія розвитку Почаївської міської об’єднаної територіальної громади на 2017-2027рр.» пропонує цілий ряд інноваційних рішень для досягнення громадою сталого соціально-економічного розвитку. Одним з них є резервування частини бюджетних коштів для впровадження громадських ініціатив. Ми розраховуємо що це стане ефективним інструментом  залучення громадськості до місцевого розвитку» – сказав керівник робочої групи по розробці Стратегії, заступник міського голови Андрій Чубик.
Громадські слухання тривали дві години, але обговорення Стратегії розвитку не повинно обмежитися лише ними. Організатори сподіваються, що громадські слухання стануть тільки першим кроком до розвитку постійного діалогу з громадськістю. Проект Стратегії знаходиться у відкритому доступі на сайті міської ради http://pochaiv-rada.gov.ua/
DSC00082 (Копировать) DSC00085 (Копировать) DSC00099 (Копировать) (1)

Контактні особи:

Чубик Андрій Віталієвич – заступник Почаївського міського голови, керівник робочої групи, тел.(097)8008621.

Ковалик Ігор Михайлович – виконавчий директор  ТОГО «Гуртом!». заст. керівника робочої групи, тел.(098)4971873.

СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ БОГДАНА ГАВРИЛИШИНА

Дата публікації 24.10.2016 | Автор redaktor
gavryl24 жовтня о 5-й ранку у 90-річному віці пішов з життя видатний українсько-канадсько-швейцарьский економіст, професор, благодійник та громадський діяч Богдан Дмитрович Гаврилишин.
Останні хвилини свого життя Богдан Дмитрович провів у родинному колі у своїй квартирі в Києві.
Богдан Дмитрович Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року у с. Коропець Тернопільської області. Отримав диплом магістра за спеціальністю Інженер-механік в Університеті Торонто, MBA в МІМ-Женева, доктора економіки та суспільних наук у Женевському Університеті. Впродовж 18 років очолював Міжнародний інститут менеджменту в Женеві. Член Римського клубу, член Світової академії мистецтва та науки, член Міжнародної академії менеджменту, почесний доктор у 7 університетах Канади та України, консультант держав та міжнародних компаній, модератор і голова численних міжнародних наукових конференцій та семінарів у 89 країнах світу.
Створив Міжнародний центр перспективних досліджень, Міжнародний інститут менеджменту в Індії, після – в Україні. Став співзасновником Європейського форуму з менеджменту у Давосі (тепер Світовий економічний форум). Був консультантом компаній «General Electric», «IBM», «Unilever», «Phillips», радником кількох країн.
Був радником першого Президента України, чотирьох голів Верховної Ради та трьох Прем’єр-міністрів; Головою Консультативно-дорадчої ради при Президії Верховної Ради України. Ініціював створення деяких молодіжних організацій в Україні, був активним членом Всеукраїнської скаутської організації «Пласт». Очолював фонд Богдана Гаврилишина в Києві і фундацію «Відродження» в Женеві. Був учасником Ініціативної групи “Першого грудня”. Співавтор  Української Хартії вільної людини.
Автор книг – «Дороговкази в майбутнє. До більш ефективних суспільств» (1980) та «Залишаюсь українцем» (2011).
За значний внесок в розвиток України на честь 90-річчя був нагороджений орденом Свободи від Президента України та орденом Святого Миколи Чудотворця від Патріархату УПЦ (КП).
Вічна і світла пам’ять про Богдана Гаврилишина назавжди залишиться в серцях всіх, хто його знав.
Джерело:   Благодійний фонд Богдана Гаврилишина

Logo

ПРЕС РЕЛІЗ
Сценарії розвитку Почаївської об`єднаної громади: чи правильно визначені основні пріоритети і стратегічні цілі ?
Члени робочої групи Проекту  Консолідація зусиль місцевої влади та громадськості Почаєва, Старого Таража, Комарина для розробки та реалізації Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної територіальної громади” взяли участь в семінарі-тренінгу «Моделювання сценаріїв розвитку громади».
У вівторок, 27 вересня в Почаївській бібліотеці дому культури  пройшов черговий семінар-тренінг на тему  «Моделювання сценаріїв розвитку громади». Захід проходив в рамках заходів із розробки Стратегії розвитку Почаївської ОТГ до 2027 року.
Учасники семінару змоделювали Матрицю порівняльних переваг використовуючи взаємозв’язки застосування сильних сторін, котрі краще за інших забезпечують реалізацію зовнішніх можливостей і дають сильніший поштовх сталому розвитку об`єднаної громади. В такий спосіб перевіривши правильність формулювання  стратегічних цілей проекту Стратегії розвитку Почаївської ОТГ до 2027 року таких як розвиток об`єднаної громади, як всесвітнього туристичного паломницького центру, створення інформаційного центру зовнішніх стосунків об’єднаної громади, формування інноваційних каналів для інвестиційних потоків в громаду, створення програми залучення трудових мігрантів до створення кооперативів і підприємств, програма задіяння водойм до економіки громади, впорядкування рекреаційних територій, зон відпочинку.
      На наступних зустрічах експерти проекту спробують вибудувати  Матриці  викликів, ризиків, і захищених аспектів розвитку об’єднаної громади.
Учасниками семінару стали члени робочої групи проекту та  громадські активісти. Для опрацювання матеріалу семінару і обміну думками побудови Матриць буде використано сторінку  групи в соціальних  мережах.
Модераторами семінару виступили виконавчий директор  ТОГО «Гуртом!», заступник керівника робочої групи  Ковалик Ігор Михайлович та експерт  проекту Фронц Руслан Степанович.
Захід  проведено в рамках Проекту  Консолідація зусиль місцевої влади та громадськості Почаєва, Старого Таража, Комарина для розробки та реалізації Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної територіальної громади”. Проект спрямований на підвищення спроможності активних громадян та місцевої влади до спільних дій в розробці та реалізації Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної територіальної громади і реалізується  Тернопільською обласною громадською організацією «Гуртом!» за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження». Партнерами проекту виступають Почаївська міська рада та Тернопільське регіональне відділення Асоціації міст України.

 

  Сем 27 09 16 2 Сем 27 09 16 3 Сем 27 09 16 4ПРЕС АНОНС

 
В ПОЧАЇВСЬКІЇ ОБ`ЄДНАНІЙ ГРОМАДІ ВІДБУДЕТЬСЯ  СЕМІНАР ПО СКЛАДАННЮ ПАСПОРТА ГРОМАДИ.
В четвер,  22 вересня в Почаєві відбудеться навчальний семінар для членів робочої групи розробки Стратегії розвитку Почаївської ОТГ та виконкому Почаївської міської ради щодо  особливостей складання Паспорту ресурсної бази об’єднаної громади.
Мета заходу: викласти  основи аналізу  Паспорту ресурсної бази ОТГ для використання в розробці  Стратегії розвитку цієї громади на  прикладах фрагментів аналізу Паспортів  Шумської, Підволочиської інших  ОТГ).
Захід  проводиться в рамках Проекту  Консолідація зусиль місцевої влади та громадськості Почаєва, Старого Таража, Комарина для розробки та реалізації Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної територіальної громади”. Проект спрямований на підвищення спроможності активних громадян та місцевої влади до спільних дій в розробці та реалізації Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної територіальної громади.
Паспорт ресурсної бази об’єднаної  територіальної громади – це документ, що включає в себе опис громади: назву,  історичну довідку, дані про площу, кількість населених пунктів, кількість населення, бізнес та комунальні та соціальні заклади, розрахунковий обсяг доходів; динаміку розвитку суб’єктів ОТГ за останні 5-10 років в порівнянні з сусідніми громадами, районом, областю; інші відомості.
Протягом вересня місяця цього року планується провести вісім робочих зустрічей (заходів) на території Почаївської міської об‘єднаної громади в рамках розробки Стратегії Почаївської ОТГ.
  Проект  Консолідація зусиль місцевої влади та громадськості Почаєва, Старого Таража, Комарина для розробки та реалізації Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної територіальної громади” реалізується  Тернопільською обласною громадською організацією «Гуртом!» за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження».
Партнерами проекту виступають Почаївська міська рада та Тернопільське регіональне відділення Асоціації міст України.
 Контактні особи:
Чубик Андрій Віталієвич – заступник Почаївського міського голови, керівник робочої групи;
Ковалик Ігор Михайлович – виконавчий директор  ТОГО «Гуртом!». заст. керівника робочої групи.
ПРЕС РЕЛІЗ
 В ПОЧАЇВСЬКІЙ ГРОМАДІ ПРОВЕДЕНО ФОКУС ГРУПУ З ПИТАНЬ ТРУДОВОЇ МІГРАЦІЇ
В п’ятницю, 16 вересня в Почаєві проведено фокус-групу з питань трудової міграції. Учасниками фокус-групи були депутати міської ради. Метою заходу було вивчення проблеми трудової міграції в об’єднаній громаді  та пошук шляхів її вирішення. Під час заходу учасники визначили причини виникнення, позитивні та негативні сторони заробітчанства. Також було складено соціальний портрет трудового мігранта. В кінці заходу учасники висловили власне бачення впливу трудової міграції на економічний розвиток об’єднаної громади та назвали пропозиції із пом’якшення соціальних наслідків заробітчанства. .Зауважимо, що це вже друга фокус – група на тематику трудової міграції. Перша була проведена в вівторок 6 вересня з членами виконкому об’єднаної громади.
 Захід  проведено в рамках Проекту  Консолідація зусиль місцевої влади та громадськості Почаєва, Старого Таража, Комарина для розробки та реалізації Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної територіальної громади”. Проект спрямований на підвищення спроможності активних громадян та місцевої влади до спільних дій в розробці та реалізації Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної територіальної громади і реалізується  Тернопільською обласною громадською організацією «Гуртом!» за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження». Партнерами проекту виступають Почаївська міська рада та Тернопільське регіональне відділення Асоціації міст України.
 Контактні особи:
Чубик Андрій Віталієвич – заступник Почаївського міського голови, керівник робочої групи;  
Ковалик Ігор Михайлович – виконавчий директор  ТОГО «Гуртом!». заст. керівника робочої групи.
 1
ПРЕС РЕЛІЗ
МІСІЮ ТА БАЧЕННЯ РОЗВИТКУ ВИЗНАЧАЛИ У ПОЧАЇВСЬКІЙ ОБ`ЄДНАНІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ
Члени робочої групи Проекту  Консолідація зусиль місцевої влади та громадськості Почаєва, Старого Таража, Комарина для розробки та реалізації Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної територіальної громади” взяли участь в семінарі-тренінгу.
 В п’ятницю, 16 вересня в Почаївській бібліотеці дому культури  пройшов семінар-тренінг на тему  «Як визначати якірні точки громади. Формування   бачення розвитку та місії місцевої громади». Захід проходив в рамках заходів із розробки Стратегії розвитку Почаївської ОТГ до 2027 року. Учасниками семінару стали члени робочої групи проекту та  громадські активісти. Під час тренінгу учасники ознайомились із методикою формулювання бачення та місії , розглянули успішні приклади розвитку інших громад. В ході навчання було окреслено якірні точки – можливості для сталого розвитку громади і відштовхуючись від них запропоновано бачення розвитку , сформовано  варіанти місії. Проходить  їх обговорення в місцевій фейсбук спільноті. Модераторами семінару виступили виконавчий директор  ТОГО «Гуртом!», заступник керівника робочої групи  Ковалик Ігор Михайлович та експерт  проекту Хлєбас Сергій Миколайович.
Захід  проведено в рамках Проекту  Консолідація зусиль місцевої влади та громадськості Почаєва, Старого Таража, Комарина для розробки та реалізації Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної територіальної громади”. Проект спрямований на підвищення спроможності активних громадян та місцевої влади до спільних дій в розробці та реалізації Стратегії розвитку Почаївської об’єднаної територіальної громади і реалізується  Тернопільською обласною громадською організацією «Гуртом!» за фінансової підтримки міжнародного фонду «Відродження». Партнерами проекту виступають Почаївська міська рада та Тернопільське регіональне відділення Асоціації міст України.

2

3